Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk Yardım nedir?
AIRSOFT TURKEY REKLAM ALANI

İlk yardım nedir?

Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da DURUMUN DAHA KÖTÜYE GİTMESİNİ önleyebilmek amacıyla OLAY YERİNDE, tıbbi araç gereç aranmaksızın MEVCUT ARAÇ VE GEREÇLERLE yapılan İLAÇSIZ uygulamalardır. 
Acil yardım:
 Acil tedavi ünitelerinde hasta veya yaralılara doktor ve sağlık personeli tarafından yapılan tıbbi müdahaledir.

İlk yardımın amaçları

-         Hasta/yaralının hayati tehlikesini ortadan kaldırmak
-         Hasta/yaralının yaşamsal fonksiyonlarının devamlılığını sağlamak
-         Hasta /yaralının durumunun kötüleşmesini önlemek
-         Hasta/yaralının yaralarının iyileşmesini kolaylaştırmak

İlk yardımcının özellikleri:

-         Önce kendi can güvenliğini sağlamak
-         İnsan vücudu ile temel bilgilere sahip olmak
-         Kendine güvenli olmalı
-         Pratik olmalı
-         Eldeki olanakları değerlendirebilmeli
-         Doğru zamanda doğru şekilde 112 ye haber vermeli
-         Çevrede ki insanları organize edebilmeli
-         İyi bir iletişim becerisine sahip olmalı
-         Hasta ya da yaralıyı kayıp olarak görmemeli

ilk yardım konusu bu başlık altında parça parça yazmayı planlıyorum tek uzun sıkıcı bi yazı olmasındansa arkası yarın şeklinde devam etmek istiyorum. doğrusunu yanlışını ekliyerek devam ederiz.Umarım kimsenin ihtiyacı olmaz ilk yardım yapmaya veya yapılmaya ama olurda ihtiyacımız olursa hazırlıklı olmamız şart.

Can Ak 
 0 RH+
image.png
[-] Bu mesaji begenen kullanicilar:
  • Draco, Officer
Ara
Her takımda hali hazırda ilk yardım eğitimi olan biri var mıdır yok mudur bilmemekle beraber, bence her takımda bir kişi bu konuda görevli olmalı, arada bir kısa hatırlatmalı eğitimler yapılmalı. llk yardım çok önemli bir konu, çoğu kimsenin umursamadığı, umursayanların da öğrenme - teorik ve pratik - konusunda harekete geçemediği konu (ben dahil).

Bilgilendirme için teşekkürler.
Ara
Bu konuyla ilgili seminer tarzı eğitim de ayarlıyabiliriz konuşulup ayarlanabilir yazılara devam aksam 2 3 parca daha yazıcam ilkyardım önemli Smile
image.png
[-] Bu mesaji begenen kullanicilar:
  • Draco
Ara
AIRSOFT TURKEY REKLAM ALANI

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

© 2008 - 2017 TAC — AIRSOFTTURKEY.COM FORUM SAYFASI. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. DESIGNED BY SYNCHE.
TURKISH AIRSOFT CLUB — TÜM AIRSOFT DERNEĞİ