Shadow Company Takım Tüzüğü
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
27 Kasım 2020, 06:45:05

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Takvim

Gönderen Konu: Shadow Company Takım Tüzüğü  (Okunma sayısı 1972 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zebani

  • Grup Moderator
  • Üye
  • İleti: 274
  • Karma +10/-25
  • Cinsiyet: Bay
  • Shadow Company Kurucu üye/Takım Kaptanı
  • Dernek Üyeliği: Üye
Shadow Company Takım Tüzüğü
« : 16 Eylül 2015, 11:49:54 »
Shadow Company Tüzüğü
[/size]
Takım Kuruluşu ve Yapısı
1.   Ekibimiz, Bursa da 7 seneye yakın airsoft geçmişi olan ve daha evvel il içerisinde, ilerleyen zamanlarda diğer oluşumlarla birlikte hobiyi icra etmiştir. Son yıllarda Azap Takımı Bursa Sancağı olarak aktif olarak oyunlara katılım göstermekte idik. 08.09.2014 tarihinden itibaren Azap Takımıyla anlaşarak ayrılmış ve oyunlara Bursa Airsoft Topluluğu olarak katılmaya başlanmış ve 14.03.2015 tarihinde Shadow Company adını alarak takım kurulumu gerçekleşmiştir.

Takım üyeleri ve görev dağılımı şu şekildedir;

Takım Kurucu Üye, Takımlar arası ilişki ve takım sözcüsü; Mehmet Uğur Kamçı
Takım Kaptanı ve Bursa Kardeşler Takımı kaptanı;  Mehmet Uğur Kamçı
Takım Kaptan yardımcısı ve Bursa Kardeşler Takım Kaptan Yardımcısı; Nazım Korkmaz


Takım Üyeleri;

Mehmet Uğur Kamçı
Nazım Korkmaz
Özcan Ayan
Yavuz Semih Bayraktar
İlker Yaman
Yahya Savcı
Murat Hümmetoğlu
Tevfik Doğan Durdu
Yalçın Kocaman
Burhan Çelmez
Ayhan ışık
Barış Gökkuşu
Gökalp Kaman
Ali Boncuk
Suat Kübra Tokat
Murat Tahir Yıldırım
Onur Budak
Cüneyt Karahisarlı
Ibrahim Civan
Muhammed Dülger
Burak Korkmaz


2.   Takım adı olarak “Shadow Company” veya “Shadow Company Bursa” yada Kısa “SCB” olarak anılmaktadır.

3.  Shadow Company Takımının amacı; Airsoft hobi ve spor branşını, dostluk, arkadaşlık, kardeşlik içinde  eğlenceli bir şekilde yurt içi ve yurtdışı organizasyonlar da oyun oynamayı dostluklar kurmayı , içerisinde bulunduğu camiayı en iyi şekilde temsil ederek, bu hobi ve sporu icra etmek ve tanıtmaktır. Özellikle Bursa da bu spor u insanlar tanıtmak yeni oluşumlara destek vermek oyunlarda kaliteyi arttırmaktır.
5.   Tüm Shadow Company üyeleri içinde bulunduğu organizasyonların kurallarına ve disiplinine uymak zorundadır. Aksi takdirde hem o platformun hem de takım için divan kurulunun yaptırımları ile yüzleşmek durumundadır.
6.   Shadow Company takım olarak oyunlarda herhangi bir şekilde rakibe dezavantaj sağlayacak etik olmayan hareketlerden(erken başlamak, yer söylemek, vurulup ta çıkmamak ) uzak durur. Özellikle “vurulup da çıkmamak” uyarısı almış veya tepki çekmiş takım üyesi, takım içi disiplin kurulu tarafından cezalandırılabilir.
7.   Shadow Company çevreye duyarlıdır. Organizasyon alanlarında çöp bırakmamak, çevreye ve oyun alanına zarar verecek hareketlerden kaçınmak tüm üyelerin sorumluluğudur.
Takımın İdari Yapısı
8.   Takım Kaptanı seçimi oylama ile yapılır. Adaylar arasında oy çokluğunu sağlayan kişi takım kaptanı seçilir. Takım kaptanı kendi yardımcısını seçer. Takım kaptanı istifa edene kadar veya kaptan hariç diğer üyelerin oy birliği ile görevinden uzaklaştırılana kadar görevinde kalır.
9.   Takım için Disiplin Kurulu 4 üyeden oluşur. Bu üyeler kaptan , kaptan yardımcısı dışında takım tarafından 2 kişi oy çokluğu ile seçilir. Disiplin Kurulu takım içinde oluşacak anlaşmazlıkların çözümünde aktif rol oynar. Takım üyesinden ayrıca savunma isteyebilir ve platformlar arası olarak bu cezanın uygulanmasını sağlayabilir. Disiplin Kurulu üyeleri’ne de ceza uygulanabilir. Disiplin Kurulu üyelerinden biri soruşturma altındaysa, o üye geçici olarak kuruldan uzaklaştırılır.

Takımın Ekipman yapısı
10.  Her oyuncu için zorunlu ekipmanlar Gözlük ve Aeg dir. Bunlarsız oyuna alım söz konusu olmaz. Bunlar harici zorunlu ekipmanlar ise pistol ve telsizdir. Bu ekipmanlar yokluğu organizayona göre kaptan ve yardımcı kaptan tarafından değerlendirilip oyuna alınıp alınıp alınamayacağına karar verir.
11.  Telsiz olarak Baofeng 888 modelini almak zorunludur. Takım içi iletişimi sorunsuz tutmak için tek tip telsiz uygulamasına gidilmiştir.
12- Takımda LMG, Sniper, Assault oyuncaklar ve pistoller tüm takım üyeleri tarafından dilendiği gibi kullanılabilir. Uzmanlaşma zorunluğu yoktur. Üyenin insiyatifine bırakılmıştır Oyun senaryosuna göre değişiklik yapılabilir.  Bu konuda tek uyarımız özelikle Bursa Kardeşler takımı oyuncuları için ilk 5 oyun Assault oyuncaklar ile oynama zorunluluğu vardır.
13- Shadow Company takımının üniforması Multicam dir. Multicam pantolon üstü multicam tişört veya softshell kullanılabilir.  Zorun ekipmanlar haricinde  üniforma teçhizat konusunda zorunluluk yoktur. Vest, kask, şapka, ghillie suit gibi şeyler multicam’e uygun olmak kaydıyla renk bozumu yapmamak kaydıyla kullanıcıya bırakılmıştır.
14.  Takım patch i sol kola takmak kaydıyla diğer patchler istenildiği yere takılabilir.
15.  Üniformada Tsk ait rütbe gibi şeyler bulunamaz.
16.  Takım oyuna gelirken en az 2 kişi medikal kit getirmek zorundadır.
17.  Oyunlarda Torpil ve sis kullanımı normalde yasaktır. Bazı durumlarda platforma göre izne tabi olarak kullanılabilir.
Takıma Katılım ve ayrılış.
18.  Takıma katılım, Bursa Airsoft topluluğu takımında (Bursa Kardeşler Takımı) 8 oyun yapmış ekipmanları tamamlamış herkes aday olabilir. Aday takım üyelerinin her biri  ile en az bir oyun oynamış olması veya tanışıklığı olması gerekmektedir. Aday kişi takım olarak oylanır ve oy birliği ile (oybiliğinden kasıt bir tane bile hayır olmayacak)  takıma kabul edilir. Shadow Company takımının birlik ve beraberliği koordinasyonu öncelikli sayar bu nedenle aday bu koordinasyona uyum sağlamadır.
19.  Takımdan ayrılış  oyunucun kendi isteği ise mazeretini beyan etmek zorundadır. Aynı şekilde Disiplin kurulu kararı ile takımdan uzaklaştırılacak oyuncu için disiplin kurulu  geçerli bir sebeb belirtmelidir. Sonra tüm takım oyuncularının katılımı ile oylama yapılır. Oy çokluğu (çoğunluk evet derse) ile takımdan uzaklaştırılır.  Ayrılma durumunda patch i iade etmek zorundadır.
20.  Takımın şimdiki üyeleri ve yeni katılacak üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılır.
21.   Bu tüzükteki maddeler oylama sonucunda gerektiğinde tekrar düzenlenebilir.